בשורה מאד משמחת יצאה הבוקר מהאיחוד האירופי: מדינת ישראל צורפה לרשימה מכובדת של מדינות כמו אוסטרליה, סינגפור ותאילנד אשר יכולות לחזור ולבקר במדינות האיחוד האירופאי גם למטרות פנאי ותיירות!

כבר מעל שנה שהאיחוד האירופי מגביל כניסת ישראלים למדינות האיחוד למטרות תיירות ופנאי. אמנם היו מדינות בודדות כמו יוון, בולגריה וקפריסין שלא נשמעו להגבלות הללו, אך מדינות פופולריות כמו ספרד, אוסטריה, גרמניה, הולנד עד היום נמנעו מלאפשר לישראלים להכנס בעקבות הגבלות האיחוד האירופי. אך לא עוד! החלטת האיחוד האירופי שיצאה היום מאפשרת למדינות חופש פעולה מלא להחליט מתי וכיצד יכנסו ישראלים לשטחה. אנו מאמינים שכבר בימים הקרובים נשמע על מדינות אירופאיות שיאפשרו לישראלים להכנס לשטחן.

טיסות לאירופה - לוח המראות נתב"ג

השאלות הפתוחות שיתבהרו בזמן הקרוב

  • אילו מדינות אירופה כבר פתוחות לישראלים? איטליה, איסלנד, אסטוניה, בלגיה, בולגריה, הולנד, יוון, קפריסין, גרמניה, שוודיה ודנמרק כבר מאפשרות לישראלים להיכנס ללא בידוד
  • אילו מדינות יפתחו לישראלים? ההחלטה אינה מחייבת את מדינות האיחוד לקבל ישראלים אך מאפשרת להם לאפשר זאת, אנחנו עדיין לא יודעים אילו מדינות נוספות יפתחו אך בשבועות הקרובים אנו מאמינים כי נדע פרטים נוספים.
  • מתי המדינות יפתחו לישראלים? מעתה, כל מדינה תקבע לעצמה מתי וכיצד יכנסו ישראלים, סביר מאד שרוב המדינות יאפשרו (בהתאם למידת התחלואה שלהם) כניסה של ישראלים כבר ביוני ואולי אף במאי! אנחנו מנהלים רשימה של מדינות ללא בידוד הפתוחות לישראלים, הרשימת מתעדכנת כל הזמן
  • האם רק מחוסנים יוכלו להיכנס? כל מדינה תאלץ להחליט לעצמה, אנו מאמינים שמכיוון שזמינות החיסונים בעולם נמוכה מאד, ואפילו בישראל המחוסנת, ישנם המון ילדים ונוער שטרם חוסנו, מדינות רבות ידרשו או בדיקת קורונה שלילית או תעודת התחסנות
  • האם ילדים יוכלו להיכנס? אנו מאמינים שכן, בהצגת בדיקת קורונה שלילית, אך כל מדינה תפרסם את תנאי הכניסה אליה, יתכן שחלק מהמדינות יקבלו מחוסנים בלבד.
  • מה לגבי הבידוד בחזרה ארצה לילדים? לצערנו עדיין לא מסתמן פתרון לנושא הזה, ילדים, כמו כל נוסע שאינו מחוסן או מחלים, מחוייב בבידוד של 10-14 יום כרגע.

מצב התחלואה: ישראלים צפויים לטוס כבר מהקיץ למדינות עם תחלואה נמוכה

בדקנו עבורכם את נתוני התחלואה במדינות אירופה בשבועיים הקרובים ואלו המדינות עם התחלואה הנמוכה ביותר באיחוד מהנמוך לגבוהה ביותר:

מדינהנדבקים ב14 יום האחרונים ל100,000
איסלנד42
פינלנד55
פורטוגל61
מלטה64
נורווגיה111
אירלנד127
רומניה141
דנמרק177
ספרד237
בולגריה271
יוון291
פולין291
איטליה293
אוסטריה316

מבוסס על נתוני ecdc

טיסות זולות לאירופה בקיץ

מחירי הטיסות לאירופה בשפל שמעולם לא היה. ניתן למצוא כרטיסי טיסה ליעדים שווים בפחות מ200 ש"ח הלוך – חזור. חשוב להדגיש, זה אמנם הימור לרכוש כעת כי אנו עדיין לא יודעים את מתווה הפתיחה של כל מדינה, אבל מי שחובב סיכון יכול לחסוך כבר עכשיו המון כסף לפני שהמחירים יזנקו מעלה בעקבות הביקוש שיווצר. קחו בחשבון שניתן למזער את הסיכון על ידי רכישה של ביטוח ביטול טיסה לטיסות היוצאות החל ה1.6.

בשורה התחתונה, שורה של מדינות צפויות לאפשר כניסת ישראלים לשטחן. המחירים מפתים מאוד וככל הנראה יעלו בצורה משמעותית בעקבות ביקוש גדול שיווצר.

 

 

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה