רגע לפני שנצלול פנימה למחירי הבדיקות, חשוב לנו להבהיר מי צריך להיבדק ומתי. נכון להיום על כלל הטסים מנתב"ג יש חובה להצגת תו ירוק, כלומר תעודת התחסנות, תעודת החלמה או בדיקת קורונה שלילית מ72 השעות שלפני הטיסה. אם עקבתם אחרי רשימת המדינות ללא בידוד, בטח ראיתם שיש לא מעט מדינות שמבקשות גם הן להצטייד בבדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה לשטחן (PCR או אנטיגן), וללא הצגת בדיקה כזו, לא תעלו לטיסה, מדינות אחרות לא מציגות דרישה כזאת, אך זה יכול להשתנות ללא התראה וחשוב לעקוב אחר הנהלים העדכניים. בפועל רוב הנוסעים לחו״ל בימים אלו מבצעים בדיקת קורונה בסמוך למועד היציאה מהארץ ולפעמים שוב לאחר ההגעה למדינת היעד. זו הנורמה החדשה.

בדיקת PCR או אנטיגן, איזה בדיקה צריך לעשות?

בעוד שרוב המדינות דורשות בדיקות PCR בלבד קיימות מדינות המקלות על הנוסעים ומאפשרות להן לבצע בדיקת אנטיגן מהירה יותר המאפשרת לנוסעים לקבל תשובה בתוך כחצי שעה בלבד, כאשר בדיקות האנטיגן הן לא רק מהירות יותר אלא גם זולות מבדיקות ה-PCR.

לפני שבוחרים לבצע בדיקת אנטיגן, יש לברר ולוודא כי המדינה אכן מקבלת תוצאות אנטיגן שליליות למטרת כניסה למדינה, כאשר בין המדינות ניתן למצא כיום את פורטוגל, ארה"ב ומדינת ישראל עצמה שהקלה על ישראלים בעלי תו ירוק אשר חוזרים לארץ מחו"ל ומאפשרת להם לבצע בדיקת אנטיגן עד 24 שעות לפני הטיסה בניגוד לדרישה של בדיקות PCR בלבד שהייתה נהוגה עד לא מזמן.

בכל מקרה, מדובר רק על בדיקות אנטיגן עם אישור רשמי ולא בדיקות ביתיות.

מחיר בדיקות הקורונה בישראל

השוואנו עבורכם את האופציות המשתלמות ביותר לבדיקות קורונה בארץ, את כל המיקומים והמחירים ניתן למצוא על המפה האינטראקטיבית שיצרנו עבורכם כאן למטה. נכון ל-17 בדצמבר, את בדיקות ה-PCR הזולות ביותר בארץ במחיר של 75 ש"ח אפשר למצוא ב-CHECK2FLY, ואת בדיקות האנטיגן הזולות ביותר בארץ ניתן למצוא במחיר של 34 ש"ח ב-AID.

 עלות PCRעלות אנטיגןצבע
במפה
Check2Fly75 ש"ח – עד 14 שעות
135 ש"ח – עד 4 שעות

*350 ש"ח – 90 דקות
*ברמת החייל בלבד
🟢
Test2Fly89 ש"ח – עד 14 שעות
149 ש"ח – עד 4 שעות
גוד פארם89 ש"ח – עד 30 שעות49 ש"ח🟠
AID
99 ש"ח – עד 24 שעות
עד 6 שעות בי"ם ונתב"ג
34 ש"ח🟡
סופר פארם119 ש"ח – עד 30 שעות
89 ש"ח ללקוחות לייף סטייל
59 ש"ח🔵
מד"א135 ש"ח – עד 16 שעות75 ש"ח
10 ש"ח – ילדים עד 12
🔴
רשת הפארם Be 139 ש"ח – עד 10 בבוקר למחרת
מ-95 ש"ח למחזיקי אשראי שופרסל
80 נקודות למחזיקי FLY CARD
🟣
איחוד הצלה179 ש"ח 🟠
איכילוב well75 ש"ח
10 ש"ח – ילדים עד 12

איפה יש בדיקות קורונה לפני טיסה?

איגדנו עבורכם את כלל המיקומים במפה נוחה אחת לשימושכם:

נחתו לאחרונה