(עדכון אחרון 17.04)
בפוסט זה – שימשיך להתעדכן – נסקור את כל המדינות המקבלות ישראלים ללא בידוד. חלקן דורשות תעודת התחסנות, חלקן דורשות בדיקת קורונה (PCR) שלילית וחלקן דורשות גם וגם (או לא דורשות כלום…). על פי הוראות משרד הבריאות כל הנוסעים השבים מחו"ל חייבים בבידוד של 14-10 ימים. בעלי אישור מחלים או תעודת התחסנות בתוקף פטורים מחובה זו אך מחויבים בבדיקת קורונה בזמן הנחיתה.

למקרה שפספסתם: לכל הפרטים אודות הדרכון הירוק / תעודת מתחסן

מדינות שלא דורשות בידוד

איגדנו עבורכם את כל המדינות שניתן להיכנס אליהן ללא בידוד – לנוסעים מחוסנים (בעלי תעודת מתחסן) ולא מחוסנים בעלי דרכון ישראלי. חלק מהמדינות דורשות בדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה.

מדינהדרישות כניסה
אוקראינהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה וביטוח בריאות אוקראיני הכולל כיסוי לקורונה [מקור].
איחוד האמירויות (דובאי ואבו דאבי)יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. לאחר הנחיתה מתבצעת בדיקת קורונה נוספת ללא תשלום [מקור].
איי בהאמהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 10 פטורים מחובה זו. לאחר קבלת בדיקת הקורונה השלילית יש להגיש בקשת כניסה כאן [מקור].
איי הבתולהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 120 שעות לפני ההמראה. לקבלת אישור כניסה יש להגיש את תוצאת בדיקת קורונה שלילית בפורטל [מקור].
איי סיישלהחל מה-25.3 יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. תיירים יוכלו להסתובב בחופשיות במדינה ללא בידוד [מקור].
אלבניההכניסה למדינה חופשית [מקור].
אל סלבדורהכניסה חופשית למחוסנים עם תעודת התחסנות, מי שלא מחוסן מחוייב להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה [מקור].
אקוודוריש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה או תעודת התחסנות או בדיקת קורונה חיובית שנערכה לפחות חודש לפני הכניסה להוכחת החלמה. ילדים עד גיל 2 פטורים מחובה זו [מקור].
ארמניהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה [מקור].
ארצות הבריתיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד שלושה ימים קלנדריים לפני ההמראה. ילדים עד גיל 2 פטורים מחובה זו. ישראלים לא יורשו להיכנס לארה"ב בטיסות קונקשיין שעברו באירופה. ניתן לטוס בטיסות ישירות או בטיסות קונקשיין דרך טורקיה או קנדה לדוגמה [מקור].
שימו לב: לכל מדינה בארה"ב נהלים שונים לגבי רישום, בידוד ובדיקות. מומלץ לוודא את הנהלים העדכניים לכל מדינה שאתם מתכננים לבקר בה.
בולגריהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה [מקור].
בוליביהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 3-10 ימים לפני הכניסה למדינה כתלות במדינת המוצא. השגרירות האמריקאית במדינה מזהירה מפני מגבלות על התנועה הבינלאומית עם מעט או ללא התראה [מקור].
בוסניה והרצגובינהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הכניסה למדינה[מקור].
בלארוסיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה [מקור].
בליזיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 5 ומחוסנים פטורים מחובה זו. [מקור].
ברזיליש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 12 הנוסעים עם הוריהם פטורים חובה זו. יש למלא הצהרת בריאות בטרם הכניסה לברזיל כאן [מקור].
גואטמלהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 10 פטורים מחובה זו. לחילופין ניתן גם להציג דרכון ירוק (מחוסנים מעל שבועיים מהמנה השניה ומחלימים משלושת החודשים האחרונים) [מקור].
גיאורגיהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. יש צורך לבצע בדיקה נוספת ביום השלישי לשהייה במדינה. (מחוסנים פטורים מבדיקות הקורונה). בנוסף יש למלא טופס כניסה לגאורגיה לפני הטיסה [מקור].
דרום אפריקהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה [מקור].
האיים המלדיבייםיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל שנה פטורים מחובה זו [מקור].
הרפובליקה הדומיניקניתהכניסה למדינה חופשית. בדיקות קורונה נערכות בשדה באופן אקראי לנוסעים נכנסים [מקור].
טורקיהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 6 פטורים מחובה זו. בנוסף יש למלא טופס כניסה לטורקיה לפני הטיסה [מקור].
טנזניההכניסה למדינה חופשית [מקור].
ירדןיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה. בדיקה נוספת תבוצע בשדה התעופה בעלות של 140 ש"ח לנוסע. [מקור].
מולדובההכניסה למחוסנים חופשית בהצגת תעודת התחסנות. מי שאינו מחוסן מחויב להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה [מקור].
מונטנגרויש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה או בדיקה סרולוגית המראה נוגדנים מ30 הימים שלפני הכניסה למדינה או תעודת התחסנות [מקור].
מקסיקוהכניסה למדינה חופשית [מקור].
מצרים (סיני)מעבר הגבול היבשתי פתוח למעבר 300 ישראלים ביום בלבד. יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני המעבר היבשתי או ההמראה. ילדים עד גיל 6 פטורים מחובה זו [מקור].
סרביהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 12 פטורים מחובה זו [מקור].
פנמהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הכניסה למדינה. המגיעים מדרום אמריקה אינם פטורים מהבידוד. נוסעים שעברו באנגליה או דרום אפריקה גם למטרת קונקשן ב20 הימים שלפני הכניסה לא יורשו להכנס.[מקור].
קולומביהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה. יש למלא טופס רישום ב48 השעות שלפני הטיסה כאן [מקור].
קוסטה ריקההכניסה למדינה חופשית. יש למלא טופס כניסה כאן [מקור].
קניהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני ההמראה [מקור].
קפריסיןקפריסין פותחת את שעריה לתיירים ישראלים בראשון לאפריל. נוסעים מחוסנים פטורים מבדיקה או בידוד, מי שאינו מחוסן יהיה מחוייב בהצגת בדיקת קורונה שלילית, ילדים עד גיל 12 פטורים מחובה זו. [מקור].
קרואטיהיש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הכניסה למדינה או תעודת התחסנות (לאחר שעברו 14 יום ממנת החיסון השניה) או תעודת מחלים, על המחלימים להציג בדיקה חיובית לקורונה מ11-180 הימים שלפני הכניסה למדינה. [מקור].
לא מצאתם מדינה ברשימה? היא כנראה עדיין לא מתירה לישראלים להכנס או דורשת מישראלים להכנס לבידוד.

מדינות פתוחות לבעלי תעודת התחסנות

מדינהדרישות כניסה
איי סיישלמדינת האיים היפיפיה הינה המדינה הראשונה שפתחה את שעריה לתיירים אשר קיבלו את שתי מנות החיסון. גם הם מתבקשים להציג בדיקת קורונה שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני הנחיתה אך הם חופשיים לטייל במדינה ללא בידוד כלל [מקור].
איסלנדאיסלנד מאפשרת למחוסנים להכנס בחופשיות למדינה ללא בידוד וללא בדיקות [מקור].
אל סלבדורהכניסה חופשית למחוסנים עם תעודת התחסנות, מי שלא מחוסן מחוייב להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה [מקור].
אקוודוריש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה או תעודת התחסנות או בדיקת קורונה חיובית שנערכה לפחות חודש לפני הכניסה להוכחת החלמה. ילדים עד גיל 2 פטורים מחובה זו [מקור].
בליזבליז מאפשרת למחוסנים (לאחר 14 יום ממנת מנת החיסון השניה) להכנס בחופשיות למדינה ללא בידוד וללא בדיקות [מקור].
גואטמלהמחוסנים מעל שבועיים מהמנה השניה ומחלימים בשלושת החודשים האחרונים רשאים להכנס לגואטמלה ללא בדיקת קורונה או בידוד. לחלופין ניתן גם להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה. ילדים עד גיל 10 פטורים מחובה זו. [מקור].
גיאורגיההכניסה חופשית למחוסנים, יש למלא טופס כניסה לגאורגיה לפני הטיסה [מקור].
יווןמחוסנים יכולים להכנס ליוון ללא בידוד. יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית מ72 השעות שלפני הכניסה ליוון. יש למלא טופס PLF לפני ההגעה ליוון. עם הנחיתה נוסעים רנדומלים יעברו בדיקת קורונה נוספת [מקור].
מולדובההכניסה למחוסנים חופשית בהצגת תעודת התחסנות. מי שאינו מחוסן מחויב להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההמראה [מקור].
נפאלשר התיירות הנפאלי הודיע שהתקבלה החלטה לאפשר כניסה חופשית של מחוסנים למדינה. ההנחיות הרשמיות טרם פורסמו, נמשיך לעקוב [מקור].
סלובניהממשלת סלובניה החלה בפיילוט המאפשר למחוסנים ולמחלימים (מהחצי שנה האחרונה) להכנס ללא בדיקות או בידוד [מקור].
פוליןפולין מאפשרת כניסת ישראלים מחוסנים, פטור מבידוד יקבלו רק ישראלים שיעברו בדיקה בפולין. בנוסף יש להצטייד בבדיקת קורונה שלילית מ72 השעות שלפני ההמראה. [מקור].
קפריסיןהכניסה חופשית למחוסנית בהצגת תעודת התחסנות, מי שאינו מחוסן מחוייב בהצגת בדיקת קורונה שלילית, ילדים עד גיל 12 פטורים מחובה זו. [מקור].
קרואטיהניתן להכנס לקרואטיה ללא בדיקות או בידוד בהצגת תעודת התחסנות החל מהיום ה14 שלאחר קבלת מנת החיסון השניה ‏[מקור].
תאילנדהחל מ-1 ליולי האי פוקט יפתח לתיירים מחוסנים ללא בידוד. ההנחיות הרשמיות טרם פורסמו ויתכן שיכללו פתיחה אף מוקדמת יותר כבר באפריל עם בידוד של מספר ימים במלונות נבחרים באי. עדיין לא ברור איך וכיצד מחלימים, ילדים ולא מחוסנים יוכלו להכנס. נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות [מקור].
מדינות נוספות שהכריזו על פטור מבידוד למחוסנים: רומניה ואסטוניה. במדינות אלו בעלי תעודת מתחסן אמנם פטורים מבידוד אך הן עדיין לא מאפשרות לתיירים ישראלים להיכנס לשטחן. בימים אלו פועל משרד החוץ לחתימה על הסכמים עם מספר מדינות במטרה לאפשר כניסה חופשית והדדית של מחוסנים. המדינות שצפויות להכלל בהסכמים הם: בחריין, מרוקו, רוסיה, איחוד האמירויות, איטליה, צ'כיה, ליטא, בולגריה, יוון, קפריסין, תאילנד ומדינות באיחוד האירופי.

מדינות דרכון ירוק
צילום מחדשות 12

האם צריך בדיקת קורונה לפני טיסה?

כן. החל מ-10.2, למעט מחלימים ומחוסנים, כל הנוסעים היוצאים מישראל להציג בדיקת קורונה עדכנית מ72 השעות שלפני ההמראה. חשוב לשים לב שבנוסף לדרישה הישראלית, ישנם לא מעט מדינות המבקשות לראות תוצאת בדיקת קורונה שלילית כתנאי לכניסה לשיטחן ללא פטורים למחלימים או מחוסנים. על אף שניתן לבצע בדיקות בחינם בקופות החולים, נפתחה מעבדת קורונה בנתב"ג (Check2Fly) המאפשרת קבלת תוצאות מהירות וזולות. הכנו עבורכם השוואת מחירים והנחות לבדיקות קורונה. יש להגיע לנתב"ג עם תוצאות בדיקה שלילית של קורונה מה-72 שעות שלפני הטיסה.

הנחיות ליוצאים מישראל

הנחיות ליוצאים מישראל
מתוך אתר פיקוד העורף

על פי נהלי משרד הבריאות יש למלא הצהרת בריאות בצאתכם לחו"ל (קישור לטופס).יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני הטיסה. נוסעים שאינם מחלימים או מחוסנים נדרשים להגיע עם בדיקת קורונה מ72 השעות שלפני ההמראה ללא קשר בדרישות מדינת היעד.

הנחיות לנכנסים לישראל

הנחיות לנכנסים לישראל
מתוך אתר פיקוד העורף

החל מה-7.3 הכניסה לישראל תתאפשר לכל האזרחים הישראלים ללא ועדת חריגים.
כל מי שעולה על טיסה לישראל חייב להציג בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות שלפני שעת ההמראה ומחויב בבדיקת קורונה נוספת עם הנחיתה בארץ. כולל מחוסנים ומחלימים.
על פי נהלי משרד הבריאות יש למלא הצהרת בריאות בשובכם לארץ (קישור לטופס) יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני הטיסה.

חובת בידוד עם הנחיתה בארץ

על פי הוראות משרד הבריאות כל הנוסעים השבים מחו"ל חייבים בבידוד של 14-10 ימים. מחוסנים ומחלימים פטורים מהבידוד. הבידוד יהיה בידוד ביתי, יש גם אופציה למלונית. הכנסת אישרה את חוק הצמידים האלקטרונים: כל מי שנכנס לישראל או מי שנכנס ממדינות מסוימות ומחויב לשהות בבידוד בביתו, או במקום אחר העומד לרשותו, יידרש לקיים את הבידוד כשעמו אמצעי פיקוח אלקטרוני, דוגמת צמיד אלקטרוני או יישומון בטלפון הנייד שלו, שמטרתו להבטיח את קיום הבידוד. הצמיד האלקטרוני שוקל 55 גרם בלבד, הוא קל וחסין למים.

אזיק אלקטרוני לבידוד
באדיבות Supercom

ביטוח נסיעות לחו"ל

אם ביטוח נסיעות היה מרכיב חשוב לפני עידן הקורונה, כעת הוא קריטי ואנו ממליצים בתוקף לוודא כי אתם רוכשים פוליסה שמכסה אתכם על כל צרה שלא תבוא. חולי קורונה עלולים לגרור הוצאות רפואיות כבדות מאד בחו"ל וחשוב מאד להצטייד בפוליסה שמבטחת לא רק את הוצאות אלו אך גם הוצאות שיכולות להיגרם מתחלואה טרם היציאה לחו"ל, הוצאות בגין בידוד או שינוי\ביטול הנסיעה. יש מספר חברות ביטוח שקיבלו אישור להנפיק פוליסה מותאמת לתקופת הקורונה. להשוואת ביטוח נסיעות בעידן הקורונה לחצו כאן.

המידע בפוסט זה עדכני לעת פרסומו. לפני כל נסיעה או רכישת כרטיס טיסה חשוב לבדוק עצמאית את נהלי הכניסה העדכניים ביותר לכל מדינה. פוסט זה אינו מהווה מקור רשמי וכל הפועל על פי המידע המוצג בו עושה זאת על אחריותו בלבד.
יש לכם שאלות? הצטרפו לטיסות סודיות – הקהילה. אנחנו וחברי קהילה נוספים נשמח לענות לכם על כל השאלות.

נחתו לאחרונה

הצטרפו ל-500,000 ישראלים שנשארים מעודכנים