בין אם אתם מחפשים עכשיו טיסה או כבר רכשתם אחת, אחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לעשות הוא לוודא שהדרכון שלכם תקף לקראת הנסיעה. בעוד שלכל מדינה דרישה שונה באשר לתוקף הדרכון המינימלי הנדרש לכניסה למדינה, ברוב המדינות קיימת דרישה של בין 3 ועד 6 חודשים מיום הכניסה שלכם למדינה. אנו ממליצים לא לחכות לרגע האחרון לחידוש הדרכון ולנצל את הנחת החורף המסורתית שרשות ההגירה והאוכלוסין מציעות בתעריפי חידוש הדרכון. ניתן לחסוך מאות שקלים למשפחה על ידי חידוש בתעריף המוזל בחורף.

התעריפים המוזלים זמינים למשלמים באינטרנט בלבד וזמינים מחודש נובמבר ועד חודש פברואר (כולל). ניתן לקבל את ההנחה גם הנפקת דרכון חדש וגם חידוש דרכון קיים. ניתן להנפיק דרכון ביומטרי אשר יהיה בתוקף של 5 שנים, או 10 שנים במידה ואתם מסכימים שישמר מידע ביומטרי שלכם במאגר הביומטרי הארצי. תוקף דרכון ילדים עומד על 5 שנים בלבד.

הנחת חורף לחידוש דרכון

את הדרכון ניתן לחדש דרך לשכות רשות האוכלוסין וההגירה הפזורות ברחבי הארץ, כאשר על מנת לעודד אנשים לחדש דרכון בתקופת החורף שנחשבת לפחות עמוסה, מחיר הוצאת דרכון דרך האינטרנט בתקופת ההוזלה זול ביותר מ-40% (!!) למשלמים על הדרכון בתקופה שבין ה-1 בנובמבר ועד סוף חודש פברואר, לאחר תשלום האגרה ניתן להגיע ללשכות עד ה-30 באפריל כך שניתן לשלם את האגרה כרגע, ולקבוע לתור עתידי בלי לחץ. לחיילים בשירות חובה, מילואים ומשרתים בשירות לאומי-אזרחי קיימת הנחה של 50%.

  • עדכון 10.3 – לאור הלחץ על הלשכות, האפשרות למימוש הנחת החורף למי ששילם עד ה-28.2 הוארכה עד סוף יוני 2022, במקום סוף אפריל.
 ילדיםמבוגריםחיילים
תעריף אינטרנט חורף מוזל95 ש"ח160 ש"ח80 ש"ח
תעריף אינטרנט רגיל125 ש"ח255 ש"ח125 ש"ח
תעריף לשכה140 ש"ח275 ש"ח135 ש"ח
תור לחידוש דרכון
בתמונה: מערכת לזימון תורים בלשכת האוכלוסין וההגירה

על מנת לקבל את ההנחה יש לשלם את האגרה מראש באתר האינטרנט ולאחר מכן מומלץ להזמין תור (בכל בוקר משתחררים תורים נוספים). את ההנחה תקבלו רק באמצעות תשלום מראש באתר. על מנת להנפיק דרכון, יש צורך להגיע עם תעודת זהות (לא רישיון נהיגה!) ודרכון ישראלי קיים במידה ויש לכם. לאחר הביקור בלשכה, הדרכון הוא ישלח בדואר ישראל עם צפי הגעה של בין 1-3 שבועות.

בדקו מראש את תוקף הדרכון שלכם

הדרך הפשוטה ביותר לחסוך בחידוש הדרכון הוא מעקב אחר תאריך התפוגה שלו וחידושו מראש. מומלץ לפני כל כרטוס טיסה לוודא שהדרכון שלכם תקף, במידה ותוקפו מתקרב מומלץ לנצל את החיסכון המשמעותי בעלויות החידוש ולחדש דווקא בחורף. מי שיזכר ברגע האחרון ויאלץ להנפיק דרכון זמני של שנה בנתב"ג יפרד מלא פחות מ-850 ש"ח (!!).

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה