קשה לעמוד בפיתוי של מחירי הטיסות הנמוכים, בטח עם מבול חברות הלואו קוסט בישראל. גם אם אנחנו מתכננים חופשה, או ספונטניים, לפעמים אנחנו מוצאים עצמנו מזמינים את הטיסה רק בשל מחירה הנמוך. למרות שלא בטוח שנעלה על אותה טיסה. מדובר בסיכון מחושב, מצד אחד אלו רק כמה בעשרות שקלים, מצד שני זו גם הזדמנות. אחת כמה וכמה במידה והטיסה בטווח רחוק של חצי שנה עד שנה, כך שאתם לא יודעים מה מצפה לכם. מנגד, אנשים רבים מעדיפים להזמין כרטיס טיסה במאות דולרים, כשהם יודעים שיש להם שקט נפשי. כשיש ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, שמכסה את ביטול הנסיעה מכל סיבה שהיא, גם אם פשוט לא בא לכם להתעורר לטיסה.

עדכון לאור תקופת הקורונה:

חברות הביטוח הפסיקו למכור את שירותי ביטוח ביטול נסיעהאנו ממליצים לבדוק לפני רכישת כרטיס טיסה את מדיניות השינוי והביטול של כרטיס הטיסה.

כל מה צריך לדעת על ביטוח ביטול טיסה

קיימות שלוש חברות ביטוח המציעות מוצרי ביטוח ביטול נסיעה בשוק: שירביט, הראל וטריפ גרנטי. הן מכסות ביטול טיסה מכל סיבה שהיא, כל עוד תודיעו על כך לפחות 12 שעות לפני הטיסה. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להודיע לחברת התעופה על הביטול, לקבל אישור בכתב ולהעבירו לחברת הביטוח. ההחזר שתקבלו עומד על 80 אחוזים בכל חברות הביטוח, וכולל בתוכו גם את מחיר הפרמייה ששילמתם. חשוב לשים לב שלא מדובר בביטוח נסיעות או ביטוח בריאות בחו״ל, אלא בביטוח ייעודי לביטול נסיעה. הוא לא מכסה רק טיסות, אלא את כל חבילת הנופש לרבות מלונות והפלגות, שזה יתרון גדול, לצערינו לאור הקורונה ניתן לבטח טיסות בלבד.

החלטתם שאתם לא עולים על הטיסה?

שימו לב שהביטוח ביטול נסיעות תקף רק אם ביטלתם את הטיסה מישראל.
על מנת לממש את הביטוח יש לספק מכתב שמוכיח כי יידעתם את חברת התעופה על הביטול ושלא עליתם על הטיסה.

מה ביטוח ביטול טיסה לא מכסה?

ביטוח ביטול נסיעה אינו מכסה מקרים שמקורם בביטול לא יזום של המבוטח, כמו פשיטת רגל של חברת תעופה, ביטול טיסה ביוזמת חברת התעופה בעקבות כוח עליון כמו מזג אוויר, שביתה או מגפה. חשוב לשים לב כי לא מדובר בביטוח נסיעות לחו"ל, אלא רק בביטוח שמאפשר לכם לבטל את הטיסה מכל סיבה ולקבל את רוב הכסף חזרה, הוא אינו מחליף ביטוח נסיעות אשר כולל כיסוי בריאותי חשוב שיש לעשות אותו בנפרד.

 

 ביטוח טריפ גרנטי בתמונה חופשה משפחתית

 

נחתו לאחרונה