קשה לעמוד בפיתוי של מחירי הטיסות הנמוכים, בטח עם מבול חברות הלואו קוסט בישראל. גם אם אנחנו מתכננים חופשה, או ספונטניים, לפעמים אנחנו מוצאים עצמנו מזמינים את הטיסה רק בשל מחירה הנמוך. למרות שלא בטוח שנעלה על אותה טיסה. מדובר בסיכון מחושב, מצד אחד אלו רק כמה בעשרות שקלים, מצד שני זו גם הזדמנות. אחת כמה וכמה במידה והטיסה בטווח רחוק של חצי שנה עד שנה, כך שאתם לא יודעים מה מצפה לכם. מנגד, אנשים רבים מעדיפים להזמין כרטיס טיסה במאות דולרים, כשהם יודעים שיש להם שקט נפשי. כשיש ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, שמכסה את ביטול הנסיעה מכל סיבה שהיא, גם אם פשוט לא בא לכם להתעורר לטיסה.

החברות המבטחות ביטוח ביטול טיסה

קיימות שלוש חברות ביטוח המציעות מוצרי ביטוח ביטול בשוק: שירביט, הראל וטריפ גרנטי. הן מכסות ביטול טיסה מכל סיבה שהיא, כל עוד תודיעו על כך לפחות 12 שעות לפני הטיסה. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה להודיע לחברת התעופה על הביטול, לקבל אישור בכתב ולהעבירו לחברת הביטוח. ההחזר שתקבלו עומד על 80 אחוזים בכל חברות הביטוח, וכולל בתוכו גם את מחיר הפרמייה ששילמתם. חשוב לשים לב שלא מדובר בביטוח נסיעות או ביטוח בריאות בחו״ל, אלא בביטוח ייעודי לביטול נסיעה. הוא לא מכסה רק טיסות, אלא את כל חבילת הנופש לרבות מלונות והפלגות, שזה יתרון גדול.

עדכון לאור הקורונה:

לאור ריבוי ביטולי הטיסות והחופשות ואי הודאות בתחום, הודיעו חברות הביטול שירביט והראל על השעיית ביטוח הביטול, כל מי שכבר רכש פוליסה כמובן מבוטח אך הם אינם מוכרים ביטוחים חדשים. חברת טריפ גרנטי ממשיכה לבטח טיסות וחופשות שיוצאות החל מהראשון בינואר 2021 לכל היעדים, בפרמיה שתעלה כ-12.5%.

שימו לב להבדלים בין שירביט, הראל וטריפ גרנטי

בין שלושת החברות קיימים הבדלים רבים במחיר, זמן הפעלת הפוליסה והסכום המקסימלי של הפוליסה. כך לדוגמה, שירביט מאפשרת להפעיל את הביטוח עד שבעה ימים מיום רכישת הטיסה, היא מבטחת עד 20 אלף דולרים ו-80% מערך החופשה, לרבות מלון, טיסות פנים וכל מה שנלווה לכך. הראל מאפשרת להזמין את הביטוח עד 15 ימים מרגע ההזמנה, בהנחה שהטיסה בזמן של יותר משבוע מיום ההזמנה, היא מבטחת עד 25 אלף דולרים מסך החופשה, ו-80% מהסכום הכולל.
המחיר של הראל הינו הנמוך ביותר, והוא עומד על 6 אחוזים מסך מחיר הטיסה.
טריפ גרנטי מאפשרת רכישת פוליסה עד שבעה ימים מרגע ההזמנה, ובהנחה שהטיסה במועד של 15 ימים ומעלה ממועד רכישת הפוליסה.
המחיר הממוצע של הפוליסות עומד על 11 אחוזים מסך העסקה, כך שטריפ גרנטי לא תמיד הזולה ביותר, והיא מבטחת עד 20 אלף דולרים. בהשוואה שביצענו, מצאנו כי הראל מבטחת את הסכום הגבוה ביותר ומציעה את המחיר הזול ביותר שעומד על שישה אחוזים מסך מחיר הטיסה או החופשה.

כל מה שצריך לדעת על ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

שימו לב שהביטוח ביטול טיסות תקף רק אם ביטלתם את הטיסה מישראל. הוא אינו מכסה מקרים בהם יצאתם מהארץ ולא עליתם על טיסה פנימית או טיסת המשך. עוד הביטוח כולל כיסוי מלא לחבילת התיור, כמו מלון שהוזמן, חבילת שייט ועוד. החלטתם שאתם לא עולים על הטיסה? על מנת לממש את הביטוח יש לספק מכתב שמוכיח כי יידעתם את חברת התעופה על הביטול ושלא עליתם עליה. הביטוח אינו מכסה מקרים שבהם חברת התעופה פשטה רגל, או שהטיסה בוטלה בעקבות כוח עליון כמו מזג אוויר, שביתה ועוד. חשוב לשים לב כי לא מדובר בביטוח בריאות, אלא רק בביטוח ביטול טיסות, כך שעליכם להפעיל ביטוח בריאות בחו״ל בנפרד.

נחתו לאחרונה