קו פינג קאן, תאילנד

בתחילת החודש פורסמה ידיעה משמחת במיוחד: ממשלת תאילנד בחרה מתווה לחידוש התיירות במדינה. בשלב ראשון – ׳הפיילוט׳ של המתווה החדש – תתאפשר כניסה למדינה למחוסנים בלבד ורק לפוקט (Phuket). כך בנוי המתווה:

  • בחודשים אפריל, מאי ויוני יוכלו תיירים מחוסנים לטוס לפוקט. הם יהיו חייבים בבידוד של שבוע במלון ולאחר מכן בדיקת קורונה. אם הבדיקה שלילית – יוכלו לטייל בחופשיות באי ובסביבתה הקרובה בלבד.
  • החל מה-1 ליולי יוכלו תיירים מחוסנים לטוס לפוקט. הם לא יהיו חייבים בבידוד אומנם, אך יוכלו לצאת לשאר אזורי המדינה רק לאחר שבוע בפוקט ובדיקת קורונה שלילית. 
  • כמו כן, החל מה-1 ליולי יוכלו תיירים מחוסנים לטוס לקוסמוי, קראבי, קאו לאק, צ׳אנג-מאי ופאטיה, להשלים שבוע של בידוד במלון ולאחר מכן בדיקת קורונה, ובהינתן תוצאה שלילית יוכלו להמשיך לשאר אזורי המדינה.
  • החל מה-1 לאוקטובר תיירים מחוסנים יוכלו לטוס לכל יעד בתאילנד ויידרשו להשלים בידוד של שבוע באותו היעד לפני שיוכלו להמשיך לשאר אזורי המדינה.
  • כל הנוסעים הנכנסים לתאילנד חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית שנערכה במסגרת 72 שעות לפני הטיסה, אישור חיסון לקורונה וביטוח נסיעות המכסה אשפוז במקרה של הידבקות. כמו כן, נוסעים נכנסים נדרשים להוריד אפליקציה ייעודית המאפשרת לעקוב אחר מיקומם במהלך שהותם במדינה.
  • עדיין לא ברור מה יהיה הפתרון למחלימים או ילדים לא מחוסנים.

איך טסים לפוקט?

בעידן טרום-קורונה הנסיעה מת״א לפוקט כללה לפחות קונקשיין אחד, ובדר״כ שניים או יותר, כשרוב הנוסעים טסו עם חברות תעופה כמו טורקיש, אירופלוט או אל על (עם טיסת המשך מבנגקוק). מיד עם פרסום המתווה החדש, ולאור העובדה שתאילנד היא יעד תיירותי מהמעלה הראשונה, אל על פותחת קו חדש לפוקט. המשמעות היא שהנסיעה לפוקט צפויה להיות קצרה יותר וזולה יותר.

טיסות אלעל ישירות לפוקט

אל על, המפעילה קו לבנגקוק, החלה למכור טיסות ישירות לפוקט החל מחודש יולי. בקו ישרתו מטוסי הדרימליינר המתקדמים של החברה. הטיסות יארכו כ-11 שעות הלוך, ו10 שעות חזור אם לא יתקבל אישור לטוס במרחב האווירי הסעודי או כ-8 שעות בלבד אם כן יתקבל האישור כאמור. מחירי הטיסות הרשמיים החל מ-$640 לכרטיס הלוך ושוב במחלקת תיירים (מסוג Lite אשר אינו כולל מזוודה והושבה. כרטיס כולל כבודה יעלה $799), החל מ-$1249 במחלקת פרימיום והחל מ-$2199 במחלקת עסקים. ניתן למצוא את הטיסות במחירים זולים יותר דרך דף טיסות לפוקט שלנו.
עדכון חשוב: אל על הודיעה שמספר פעמים בשבוע תבצע עצירה בבנגקוק בדרך חזרה מפוקט, עצירה שתאריך את זמן הטיסה בעוד כשלוש וחצי שעות – מומלץ למצוא את הטיסות הישירות חזרה ללא עצירה בבנגקוק.

טיסות אל על לתאילנד
צילום: ארז ורבר

טיסות ישראייר דרך דובאי

מדובר בהערכה בלבד אך יתכן מאד שחברת ישראייר, שלאורך המשבר הצטיינה ביצירתיות והגיבה מהר לכל שינוי, תשקול גם היא להפעיל טיסות לפוקט. לחברה אין מטוסים רחבי-גוף ומטוסי ה-A320 שברשותה לא מסוגלים להשלים טיסה לתאילנד ללא עצירה, ולכן סביר שיבוצע עצירת תדלוק בדובאי. זה יאפשר לחברה לטוס במרחב האווירי הסעודי מ/אל דובאי. טיסות במסלול זה, כולל העצירה בדובאי, יארכו פחות או יותר אותו הזמן כמו טיסות אל על הישירות בהנחה שאל על לא תקבל אישור לטוס במרחב האווירי הסעודי. ישראייר הפעילה בעבר טיסות לטנריף במודל דומה עם עצירת תדלוק בברצלונה. להערכתנו, אם יושק הקו, מחיר הכרטיסים יחל ב-$600. בתקווה שמהלך כזה ייצור תחרות אמיתית מה שיכול להוזיל את המחירים.

טיסות לפוקט דרך דובאי

טיסות אמירטס לפוקט

אמירטס, צפויה להשיק את הקו לת״א במאי אך בינתיים כבר פעילה בנתב"ג חברת האחות FlyDubai. לכן ניתן כבר עכשיו לרכוש כרטיסים משולבים הכוללים טיסות של FlyDubai בין לת״א לדובאי וטיסות המשך של אמירטס מדובאי לפוקט. קונקשיין כזה אינו דורש ויזה לאיחוד האמירויות או בכלל יציאה מהשדה, הכבודה עוברת לטיסת ההמשך והנוסעים הישראלים מקבלים הזדמנות לנסות בטיסה די ארוכה את אחת מחברות התעופה המובילות בעולם. כרטיסים כאלו כבר זמינים לרכישה במחיר של החל מ-$800 כולל כבודה.

טיסות אמירטס

לחצו כאן לטיסות הישירות לתאילנד

נחתו לאחרונה

הצטרפו ל-500,000 ישראלים שנשארים מעודכנים