ישראל אומנם המובילה העולמית בהיקף החיסונים ביחס לאוכלוסיה, אך מצב התחלואה עדיין קשה וגורמים פוליטיים מתעקשים להצביע על אי-סגירתו של נתב״ג כסיבה עיקרית לכך (על אף שהנתונים מוכיחים אחרת). נתב״ג, שער הכניסה הראשי למדינה, נותר פתוח אך ברמת פעילות נמוכה מאוד בימי הסגר.

איגדנו עבורכם את נהלי משרד הבריאות החדשים שיחולו על כל הנוחתים בישראל החל מ-23.1:

בדיקת קורונה לפני הטיסה

כל נוסע ששהה בחו״ל למעלה מ-72 שעות יידרש להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR) שנערכה עד 72 שעות לפני שעת ההמראה הרשומה של הטיסה לישראל. חובה זו חלה על נוסעים בכל גיל. חובה זו אינה חלה על בעלי אישור ישראלי להחלמה מקורונה ובעלי תעודת התחסנות ישראלית (התעודה נכנסת לתוקף לאחר שבוע ממועד מנת החיסון השנייה). נוסע שהגיע לארץ עם טיסת המשך – כלומר, ביצע קונקשיין בדרך לארץ ובתנאי שזמן הקונקשיין אינו עולה על 24 שעות – יידרש להציג בדיקת קורונה שלילית כאמור שנערכה עד 72 שעות לפני שעת ההמראה הרשומה של הטיסה הראשונה ברצף הטיסות.

נוסע ששהה בחו״ל פחות מ-72 שעות, בין מועד הנחיתה ביעד למועד ההמראה המתוכנן, פטור מחובת בדיקת הקורונה לפני הטיסה חזרה לארץ אך אינה פטור מחובת הבידוד בכניסה לארץ. החרגה זו מאפשרת גיחות קצרות לחו"ל ללא הצורך להבדק במהלך החופשה\נסיעה.

הנחיות פיקוד העורף

פרסומת:

חובת בידוד והפטורים ממנו

נכון להיום כל המדינות מוגדרות אדומות. כלומר, כל הנוסעים הנכנסים חייבים להשלים בידוד במלונית או בביתם למשך 10-14 ימים לאחר הנחיתה. חובה זו אינה חלה על בעלי אישור ישראלי להחלמה מקורונה ובעלי תעודת התחסנות ישראלית. מחוסנים, שימו לב: במידה ועזבתם את ישראל בשבוע שלאחר המנה השניה, תהיו מחוייבים בבידוד.

לא יתאפשר בידוד ביתי לנוסע שבמהלך השבועיים טרם נחיתתו בישראל ביקר במדינות הבאות: דרום-אפריקה, זמביה, איחוד האמירויות וברזיל. בקשות חריגות לחובה זו יכולים להגיש בעלי הקריטריונים הבאים: בני 70 ומעלה, נשים בהריון, נכים ונעזרים בעלי קושי תפקודי, קטינים עד גיל 17 ללא מלווים בוגרים ומי שמונה לו אפוטרופוס. את משך הבידוד במלונית ניתן יהיה לקצר ל-10 ימים אם יתקבלו שתי בדיקות קורונה שליליות (אחת בסמוך למועד הכניסה לבידוד ואחת ביום התשיעי לבידוד).

נוסע שאינו ביקר באחת המדינות הרשומות לעיל יוכל להגיש בקשה לבידוד בביתו. הוא יידרש להצהיר שהוא מבין את תנאי הבידוד הביתי ובנוסף לבצע בדיקת קורונה בנתב״ג לפני עזיבתו. בדיקה נוספת יידרש לבצע ביום התשיעי לבידוד – ואם שתי הבדיקות שליליות יוכל לסיים את הבידוד לאחר 10 ימים. את אורך הבידוד ניתן לחשב במחשבון בידוד באתר משרד הבריאות

טופס הצהרת בריאות לטסים לישראל

על כל הנוסעים לישראל למלא טופס הצהרת בריאות. את הטופס יש למלא במסגרת 24 השעות שלפני הטיסה לישראל ולהציגו בשדה התעופה בצ'קאין וגם לנציגי משרד הבריאות עם נחיתתכם בארץ. כל הנוסעים מחוייבים למלא אותו. קישור לטופס

פרסומת:

נחתו לאחרונה

הצטרפו ל-500,000 ישראלים שנשארים מעודכנים