כלי התקשורת חגגו השבוע את פתיחת נתב״ג, כביכול, עם כותרות גדולות ותקוות גדולות יותר. אנחנו כמובן שמחים ללמוד על כל הקלה במגבלות. אבל רגע לפני שאתם מזמינים כרטיס טיסה או סוגרים מלון בחו״ל – אנחנו רוצים לעשות לכם סדר לגבי כל מה שצריך לדעת לקראת נסיעות לחו״ל בעידן הקורונה.

פתיחת נתב"ג לא מלאה

מספר הטיסות עדיין מוגבל מאחר שרשות שדות התעופה מחוייבת לשמור על מרחקים בין הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון. רשות שדות התעופה מגבילה את מספר הטיסות, וכנגזרת את מספר היעדים ומספר חברות התעופה. חברות רבות הכריזו על כוונתן לבצע טיסות מנתב"ג אך במקביל ממשיכות להתאים את לוחות הזמנים ולבטל טיסות. מאחר וחברות התעופה לא קיבלו עדכון על ההגבלות העתידיות הן יכולות להמשיך למכור מושבים על פי שיקול דעתן.

ראיון של יניב לניס, מייסד טיסות סודיות עם נגה ניר נאמן על פתיחת השמיים.

מדיניות יציאה מישראל

נכון להיום כל הנוסעים היוצאים מישראל נדרשים להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR) למעט נוסעים מחוסנים ומחלימים, כולל ילדים בכל הגילאים. בנוסף כל הנוסעים נדרשים למלא הצהרת בריאות במסגרת 24 השעות שלפני הטיסה.

מדיניות כניסה ליעדים בחו"ל: לאן אפשר לטוס?

יש עשרות מדינות שישראלים יכולים לנסוע אליהם היום אך לכל מדינה יש את ההגבלות שלה והמדיניות משתנה מעת לעת. ישנן מדינות שכלל לא מקבלות ישראלים (כמו הולנד, איטליה, ניו זילנד), מדינות שמקבלות ישראלים אך דורשות בידוד (צרפת, אנגליה, מדינת ניו יורק), מדינות הדורשות בדיקת קורונה שלילית לפני ההמראה ו/או אחרי הנחיתה (דובאי, סיישל, בולגריה), ומדינות המאפשרות לנוסעים מחוסנים להיכנס ללא דרישות נוספות (מקסיקו, מונטנגרו, הרפובליקה הדומיניקנית) . אנחנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחר כל השינויים וריכזנו עבורכם את רשימת המדינות שניתן להיכנס אליהן ללא בידוד.

ביטוחי נסיעות לחו"ל

בעידן הקורונה עלתה משמעותית החשיבות של ביטוח הנסיעות (וגם הפרמיות של הביטוחים עלו בהתאם…). אנחנו ממליצים שלא להקל ראש בנושא ולא להסתפק בפוליסה הזולה ביותר שכנראה כוללת את הכיסוי הביטוחי המינימלי. אם אינכם מתמצאים בביטוחי נסיעות, או פשוט מעדיפים שלא לקחת את הסיכון, מוטב להיעזר בסוכן ביטוח המתמחה בביטוחי נסיעות כדי לטוס בראש שקט. אחרי הכל עלות ביטוח הנסיעות, גם אם התייקרה משמעותית, בטלה בשישים לעומת עלות הנסיעה כולה. כדאי גם לדעת שנכון להיום רק מחוסנים יכולים לרכוש ביטוח נסיעות לארה״ב. לכל המידע העדכני בנושא לחצו כאן.

טיסות לישראל: בדיקת קורונה והצהרת בריאות

כהכנה לטיסה לישראל יש לבצע בדיקת קורונה במסגרת 72 שעות שלפני ההמראה (PCR) ובנוסף יש למלא הצהרת בריאות במסגרת 24 שעות שלפני ההמראה. אין פטור מחובה זו גם לילדים בכל גיל אך פטורים מחובת הבדיקה אלו ששהו בחו"ל פחות מ-72 שעות. לאחר הנחיתה בנתב״ג מבצעים כל הנוסעים הנכנסים בדיקת קורונה בחינם במתחם Check2Fly ורק אחריה יוצאים מהשדה. מחוסנים ומחלימים פטורים מבידוד והשאר (כולל ילדים) ממשיכים לבידוד בביתם או במלונית למשך 14-10 ימים בהתאם להוראות משרד הבריאות.

בשורה התחתונה

יש טיסות, אין ממש ועדת חריגים ואפשר לראות אור בקצה הטרמינל. נתב"ג לאט לאט מתמלא בטיסות חברות התעופה מתחילות לחזור ללוח טיסות יחסית יציב. הכל נראה אופטימי מאד אך עם זאת חשוב לזכור כמה המצב רגיש ואילו נזקים גל נוסף של תחלואה יכול לעשות ללוח הטיסות.

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה