משרד הבריאות מאפשר הנפקה של תעודות למחלימי קורונה ותעודות חיסון קורונה כחלק מתוכנית "דרכון ירוק" של משרד הבריאות במסגרתה יחולקו תעודת מתחסן לאזרחים שיחוסנו מקורונה. התוכנית נועדה להיטיב עם האזרחים שיסכימו להתחסן, להקל על מערכת הבריאות וגם להניע מחדש את התיירות (המקומית והבינ״ל). מספר מדינות מתכננות להפעיל תוכנית דומה ויש מספר גופים אשר פועלים ליצור סטנדרט אחיד גלובלי לזיהוי מחוסני נגיף הקורונה.

דרכון ירוק - תעודת מתחסן ממשרד הבריאות
הנפקת תעודת התחסנות

איך מקבלים דרכון ירוק ממשרד הבריאות?

ראשית יש לוודא זכאות לתעודה, על פי אתר משרד הבריאות הזכאים לתו ירוק הם:

 • מתחסנים החל משבוע לאחר החיסון השני
 • שליליים לקורונה בטווח של 72 שעות מקבלת התוצאה
 • מחלימים

הנפקת תעודת מתחסן (דרכון ירוק)

תעודת ההתחסנות יכולים להנפיק רק מחוסנים אשר קיבלו את מנת החיסון השניה, נכון לעכשיו התעודה בתוקף לחצי שנה בלבד. משרד הבריאות בוחן את יעילות החיסון ויתכן מאד שיאריך את תוקפו. לצורך הנפקת התעודה יש להזין מספר תעודת זהות, מספר טלפון ותאריך לידה.

את תעודת המתחסן ניתן להנפיק בדף ייעודי זה אשר באתר משרד הבריאות:הנפקת דרכון ירוק

 

פרסומת:

הנפקת תעודת מתחסן באתרי קופות החולים

על אף שמשרד הבריאות נערך כבר מחודש דצמבר להנפקת התעודות, נדמה שהוא אינו עומד בעומס. ניתן להנפיק תעודות התחסנות גם באתרי קופות החולים:

 • מבוטחי מכבי: התחברו לאיזור האישי, לחצו על תיק רפואי, מצד שמאל יש לבחור בחיסונים ואז להדפסת אישור חיסון לקורונה
 • מבוטחי הכללית: התחברו לתיק הרפואי, לחצו על אישורים וסיכומים, בחרו באישורי מחלה וסיכומי מידע רפואי, בשורה של תעודת חיסון קורונה לחצו על הדפסה
 • מבוטחי לאומית: התחברו לתיק הרפואי, לחצו על אישורי קורונה
 • מבוטחי מאוחדת: התחברו לאזור האישי, לחצו על הכפתור קורונה – אישורים ופעולות (יופיע בכתום במרכז המסך), בדף שיפתח תוכלו לראות את אישור החיסון של מאוחדת, או להנפיק תעודת מתחסן של משרד הבריאות

  פרסומת לתעודת מתחסן
  מתוך הפרסומת של משרד הבריאות

הנפקת תעודת מחלים מאתר משרד הבריאות

את תעודת המחלים יכולים להנפיק רק מחלימים אשר החלמתם מתועדת במאגרי המידע של משרד הבריאות. על פי משרד הבריאות התעודות מחלים בתוקף עד סוף יוני 2021. משרד הבריאות בוחן את עמידות הנוגדנים אצל מחלימים ויתכן שיאריך את תוקפו. לצורך הנפקת התעודה יש להזין מספר תעודת זהות, מספר טלפון ותאריך לידה.

את תעודת המחלים ניתן להנפיק בדף ייעודי זה אשר באתר משרד הבריאות

הנפקת תעודת מחלים מאתר משרד הבריאות
תעודת מחלים

פרסומת:

אילו זכויות מקנה הדרכון הירוק?

 • פטור מבידוד בחזרה מחו״ל. מכל המדינות, גם אלו המחייבים בידוד במלונית.
 • אפשרות להיכנס ולצאת בחופשיות מ"איים ירוקים" (אזור ים-המלח ואזור אילת).
 • פטור מבידוד במקרה של מגע עם חולה מאומת, וכמו כן פטור מבידוד במקרה של איכון שב״כ.
אפליקציית רמזור (כולל דרכון ירוק)
מתוך הדמיית האפליקציה

טיסות למחוסני קורונה – רשימת מדינות

מדינהדרישות כניסה
איי סיישלמדינת האיים היפיפיה הינה המדינה הראשונה שפתחה את שעריה לתיירים אשר קיבלו את שתי מנות החיסון. גם הם מתבקשים להציג בדיקת קורונה שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני הנחיתה אך הם חופשיים לטייל במדינה ללא בידוד כלל [מקור].
גיאורגיהכניסה חופשית למחוסנים [מקור].
יווןישראל ויוון חתמו הסכם כניסה הדדי למחוסנים ומחלימים! ההסכם יאפשר לאזרחים ישראלים לטוס ליוון ללא בידוד. עדיין לא ברור מתי ההסכם יכנס לתוקף, ברגע שההנחיות הרשמיות יפורסו, נעדכן כמובן.
נפאלשר התיירות הנפאלי הודיע שהם שוקלים לאפשר כניסה חופשית למחוסנים לקראת חופשת האביב (עונת התיירות במדינה מתחילה באמצע מרץ). ההנחיות הרשמיות טרם פורסמו, ונמשיך לעקוב [מקור].
סלובניהממשלת סלובניה החלה בפיילוט המאפשר למחוסנים ולמחלימים (מהחצי שנה האחרונה) להכנס ללא בדיקות או בידוד [מקור].
קפריסיןשכנתינו הקרובה הכריזה עוד בדצמבר כי תאפשר למחוסנים להיכנס ללא בידוד החל מה-1 מרץ. ההנחיות הרשמיות טרם פורסמו, ונמשיך לעקוב [מקור].
תאילנדהמדינה הכריזה על תוכנית לעידוד התיירות המכוונת בשלב הראשון למחוסנים. היא צפויה להתחיל במחצית השניה של 2021. ההנחיות הרשמיות טרם פורסמו, ונמשיך לעקוב [מקור].
מדינות נוספות שהכריזו על פטור מבידוד למחוסנים: פולין, רומניה, איסלנד ואסטוניה. במדינות אלו מחוסנים אמנם פטורים מבידוד אך הן עדיין לא מאפשרות לתיירים ישראלים להיכנס לשטחן. בימים אלו פועל משרד החוץ לחתימה על הסכמים עם מספר מדינות במטרה לאפשר כניסה חופשית והדדית של מחוסנים. המדינות שצפויות להכלל בהסכם: יוון, בולגריה, קרואטיה, מלטה, סרביה, בחריין וירדן.

ללא קשר לדרכון הירוק, כבר היום יש רשימה לא קטנה של מדינות שמאפשרות לישראלים להכנס גם ללא חיסון קורונה, שימו לב שהכניסה לישראלים לעיתים תהיה כפופה לבדיקת קורונה שלילית, או בידוד. חשוב להתעדכן בכל ההנחיות של מדינת היעד לגבי הנחיות לנוסעים המגיעים מישראל. לרשימת המדינות לחצו כאן

הנפקת דרכון ירוק למחלימי קורונה ומחוסנים

משרד הבריאות מפתח אפליקציה בשם "הרמזור" אשר צפוי לשמש אותנו להתעדכנות בתקנות הסגר והמגבלות על פי עיר. האפליקציה בנוסף תנפיק תו ירוק עם קוד QR ייחודי למחוסנים ומחלימים. האפליקציה בנוסף תשתמש גם את מי שנבדק לקורונה ויצא שלילי למשך 72 שעות מביצוע הבדיקה לטובת כניסה לאיים ירוקים. התו הירוק צפוי לאפשר כניסה לאירועי ספורט, תרבות, כנסים, אירועים ומוזיאונים. יתכן שבהמשך יופעל גם בחדרי כושר, קניונים, מסעדות ועוד. להורדת אפליקציית "הרמזור" לחצו כאן לאייפון או לאנדרואיד

מה יהיה תוקף הדרכון הירוק?

התוקף לנבדקי בדיקת מטוש 72 שעות. התוקף של תעודת ההתחסנות למתחסנים ומחלימים הוא חצי שנה.

מה הן ההשלכות על התיירות הבינ״ל?

כמעט כל מדינה מערבית הזמינה או אפילו קיבלה כמות נכבדת של חיסונים. מדינות רבות החלו לחסן את אזרחיהן, זאת בזמן שגבולותיהן סגורים חלקית או לגמרי. מספר מדינות אף רמזו כי לא יאפשרו לתיירים להיכנס לשטחן בעתיד הקרוב למעט תיירים אשר קיבלו את החיסון לקורונה. כלומר, מודל הדרכונים הירוקים תופס תאוצה ברחבי העולם ואחת ממטרותיו היא להניע מחדש את התיירות הבינ״ל. בעלי דרכון ירוק יוכלו לנוע בחופשיות בין המדינות שיכירו בדרכונים האלו ולא יחוייבו בבידוד או אפילו בבדיקות נוספות. ייתכן שבקרוב גם חברות התעופה יאמצו יחס דומה לבעלי דרכונים ירוקים (תארו לכם דלפקים ייעודיים, תורים מהירים ואף עלייה מוקדמת למטוס). תוכניות אלו יהוו תמריץ משמעותי לנוסעים תכופים ללכת להתחסן בהקדם.

פרסומת:

האם מחוסן או מחלים פטור מבדיקת קורונה?

ככל הנראה בדיקות הקורונה לא יעזבו אותנו בתקופה הקרובה. גם אם יש בידכם דרכון ירוק והתחסנתם לקורונה, סביר מאוד שעדין תצטרכו לעבור בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל או במהלך תהליך הכניסה למדינות מסוימות. מדינת ישראל דורשת מכל נוסע המגיע לישראל, להצטייד בבדיקת קורונה שלילית מ72 השעות שלפני שעת ההמראה לארץ ובנוסף בדיקת נוספת עם הנחיתה בארץ. כולל מחלימים ומחוסנים.

הנחיות פיקוד העורף
הנחיות פיקוד העורף

מה בנוגע לביטוח הנסיעות לחו"ל?

במהלך השנה האחרונה ראינו עלייה ניכרת בתעריפי ביטוח הנסיעות לחו״ל. זאת משום שעלות הטיפול בחולה קורונה שנדבק בחו״ל היא עצומה וחברות הביטוח פשוט לא מסוגלות לספוג את זה חברות הביטוח אף הפסיקו לבטח נוסעים למדינות עם טיפול יקר בצורה קיצונית כמו ארה"ב. אלא שבעל דרכון ירוק לא מטיל סיכון נוסף על חברת הביטוח. לכן חברות הביטול הראל ופספורטקארד כבר הכריזו שיבטחו נוסעים לארה"ב אשר השלימו את קבלת מנת החיסון השניה לקורונה. יתכן שנראה בקרוב תעריפים שונים לבעלי דרכון ירוק ולכל השאר, וסביר להניח שחברות הביטוח ימשיכו לסרב לבטח נסיעות למדינות מסוימות למי שאינו מחזיק דרכון ירוק.

יש לכם שאלות? הצטרפו לטיסות סודיות – הקהילה. אנחנו וחברי קהילה נוספים נשמח לענות לכם על כל השאלות.

נחתו לאחרונה

הצטרפו ל-500,000 ישראלים שנשארים מעודכנים