חברת אמירטס הודיעה היום על כוונתה להשיק את הקו מדובאי לתל אביב ב-23.6.22, זאת לאחר דחיית ההשקה מה-6.12.21. בדצמבר אשתקד תכנננה החברה היוקרתית שטיסת הבכורה תבוצע על ידי A380, וזו תהיה הפעם הראשונה ואולי היחידה שמטוס-הענק של איירבוס ינחת בנתב״ג. אם אתם מחשיבים את עצמכם חובבי תעופה אמיתיים – כנראה שתרצו למהר ולרכוש כרטיס לטיסת הבכורה לדובאי

התוכנית המקורית ליצירת מטוס-ענק החלה עוד בשנות ה-90. איירבוס האירופית רצתה לבנות את מטוס הנוסעים הגדול בעולם, שיעקוף בקלות גם את ה-747 של בואינג, מתוך חזון שבעתיד התנועה האווירית תהיה בעיקר בין שדות תעופה מרכזיים גדולים (Hubs). עלות התכנון הייתה אסטרונומית והתוצאה הייתה הישג עצום לתעופה האזרחית. המפלץ המעופף של איירבוס מגיע לגובה של 24 מ׳, בעל מוטת כנפיים של 80 מ׳, מסוגל להמריא עם משקל עצמי של מעל 500 טון ולהטיס עד 850 נוסעים למרחק של כ-16,000 ק״מ. נסו לעכל את המספרים האלו.

ניסויי הטיסה החלו ב-2003 והמטוס הסדרתי הראשון נמסר ב-2007 ללקוחה הראשונה סינגפור איירליינס. מאז נמסרו כ-250 יחידות לחברות התעופה השונות, מתוכן 119 נמסרו לאמירטס. כן, אמירטס מפעילה כמעט מחצית מכלל מטוסי ה-A380 בעולם. הנה לכם עובדת טריוויה מעניינת: על מנת לצבוע מטוס A380 נדרשות כ-6,000 שעות עבודה של כ-30 עובדים, ומשקל המצטבר של הצבע על המטוס מגיע לכ-1.1 טון.

A380
צילום: עידו וכטל

שלוש מחלקות שירות

ברוב המוחלט של מטוסי ה-A380 של אמירטס, וכנראה גם בזה שיגיע לת״א, ישנן שלוש מחלקות שירות: תיירים, עסקים וראשונה. החוויה האמיתית היא כמובן בשתי המחלקות הבכירות. מחלקת העסקים של אמירטס נחשבה אייקונית במשך שנים רבות, בין השאר בזכות הבר שמפעילה החברה לרווחת הנוסעים, והמחלקה הראשונה נחשבת לאחת הטובות בעולם עד היום. הסוויטות הפרטיות כוללות גם מקרר אישי, מסך ענק, שירות מוקפד, אלכוהול ברמה הגבוהה ביותר בשמיים והדובדבן על הקצפת – אפשרות להתקלח בגובה 30,000 רגל! זה גם עולה כמו שזה נשמע, אבל בכל זאת.

A380
מחלקת תיירים בA380

ה-A380 צפוי לנחות בנתב״ג ב-23.6 לדצמבר

נתב״ג ערוך לקבל מטוסי A380 כבר שנים רבות. זה לא דבר של מה בכך כי מטוסי-הענק דורשים שמסלולי הנחיתה יהיה מחוזקים, צוותי החירום צריכים להיות מתורגלים לדגם המסוים הזה, הגשרים בטרמינל צריכים להתאים ועוד. אבל, כאמור, נתב״ג ערוך כבר שנים רבות, אבל עד כה לא נחת בשדה מטוס A380. זה כנראה ישתנה בקרוב.

באופן חגיגי, כדי לחנוך את הקו החדש, אמירטס תשלח לת״א את אחד ממטוסי ה-A380 הרבים שברשותה. חלקם בעלי צביעה ייחודית, ואולי אחד מאלו הוא שיגיע. אמירטס צפויה למכור כרטיסים לטיסה זו, במחלקת התיירים, מחלקת העסקים והמחלקה הראשונה וזו הזדמנות נהדרת לכל חובב תעופה לטוס בטיסה היסטורית!

טיסות לדובאי איירבאס 380:

הטיסות עלו למכירה בדקות האחרונות, שימו לב לבחור בטיסות אמירייטס שממריאות מתל אביב ב19:55, האופציות האחרות יבוצעו על ידי חברת הבת פליי דובאי.

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה