חברות הלואו קוסט נכנסו לישראל בסערה והפכו לחלק בלתי נפרד מהחופשות שלנו. בין אם אתם טסים בלואו קוסט או בין אם לא, לחברות האלו יש חלק חשוב בהורדת מחירי הטיסות בישראל ובעולם. בשנים האחרונות אנחנו עדים לעוד ועוד חברות לואו קוסט שמגיעות לישראל, ולמרות שמדובר במוצר יחסית זהה: טיסות זולות, כשכל מרכיב לרבות כבודה, עלייה מהירה ועוד בתשלום נוסף. כל טיסה חמישית מנתב"ג היא טיסת לאוקוסט, והמחיר הנמוך ביותר היה של אירו אחד בלבד לכיוון. למרות מחירי השפל, נראה כי ניתן למצוא לא מעט תעריפים בעלות של 20 דולרים לכיוון לאירופה, הן מנתב"ג והן משדה התעופה רמון. ברשימת חברות התעופה ניתן למצוא את איזיג׳ט, ראיינאיר, וויזאייר, טרנסביה, ווילינג, ונורוויג'ן. אספנו כמה דברים שאתם חייבים להכיר על הטיסות ששינו את חיינו.

מתי טיסות לואו קוסט משתלמות ואיך לחסוך?

טיסות לואו-קוסט משתלמות כשקונים אותן מראש. דווקא הספונטניים יגלו שברגע האחרון הטיסות האלו יהיו יקרות מאוד, ואף יקרות יותר מחברות רגילות, וזאת לעומת טיסות שכר שלרוב עדיף לרכוש ברגע האחרון. עוד הן הכי משתלמות כשאתם טסים ללא כבודה נלווית, מלבד תיק גב או יד וטרולי. אם תרכשו מזוודה, המחיר יתייקר בין 20 ל-40 אירו לכיוון, מה שמצמם את הפערים אל מול החברות "המסורתיות".

מצאתם טיסה במנוע חיפוש ישראלי? תופתעו לגלות שדווקא במנועי חיפוש ישראלים, מחירי טיסות הלואו קוסט יהיו יקרים ב-99 אחוז מהפעמים, מאשר מאתר חברת התעופה. יתרה מכך, ישנם לא מעט מנועי חיפוש שלא מציגים טיסות לואו קוסט או שיציגו לכם טיסת לואו קוסט עם מקטע אחד, מה שעשוי להשפיע על מחיר הטיסה.  לכן, אנחנו ממליצים לכם גם להשוות אל מול הצ'אט בוט של טיסות סודיות וליהנות מהמחיר הזול ביותר. אך עדיין, תמיד בדקו באתר חברת התעופה.

חשוב לקחת בחשבון כי חברות הלואו קוסט אינן כפופות לחוק הישראלי, לרבות לחוק הגנת הצרכן המאפשר את ביטול הכרטיס בתוך 14 ימים. לכן רכשו ביטוח ביטול נסיעות או שחפשו סוכנות נסיעות ישראלית והזמינו את הכרטיס דרכה. זכרו שכך או כך, תאלצו לשלם יותר, הן אם מדובר על ביטוח או הן אם מדובר על העמלה שהאתר הישראלי יגבה מכם.

עמדו בחוקי החברות

המודל העסקי של החברות האלו הן מחוקים מקפידים ומחירים במיוחד, וברגע שתפרו את אחד מהחוקים, תאלצו לשלם וביוקר. כך לדוגמה אם חרגתם עם כבודה בקילו אחד מעל המותר, תצטרכו לשלם עד מאות שקלים. במידה ולא עשיתם צ'ק אין בבית, תצטרכו לשלם תשלום נוסף בשדה וכמובן עלייה מוקדמת למטוס, טרולי ואפילו אוכל ושתיה. הקפידו לעמוד בחוקי החברות: עשו צ'ק אין בבית, הדפיסו את כרטיסי הטיסה, הגיעו עם טרולי בגודל והמשקל המותרים. עוד וודאו שאתם מזינים את הפרטים בדיוק כפי שרשום בדרכון.

נחתו לאחרונה