ארה"ב הייתה ועודנה אחד מהיעדים הפופולריים ביותר בעבור התיירים הישראליים עם דילים על טיסות  שאפשר למצוא גם בקרוב ל-400 דולר בלבד. למרות שאחת הבעיות הקשות ביותר כיום היא לקבוע תור לשגרירות האמריקאית לקבלת הויזה הדרושה לכניסה למדינה, בתקופת הקורונה קיימים הגבלות נוספות על ישראלים הרוצים להיכנס למדינה עם מדיניות כניסה חדשה בעלת דגש פשוט, "הכניסה לארה"ב למחוסנים בלבד".

דרישות הכניסה החדשות לארה"ב

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן של ארה"ב, ה-CDC, גוף הבריאות האמריקאי הראשי העוסק במגפת הקורונה, עדכן את מדיניות הכניסה לארה"ב, העדכון יכנס לתוקף ב-8.11.2021 וקובע כי רק אדם המוגדר כמחוסן יכול להיכנס לארה"ב, כאשר בנוסף לכך יש צורך להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד יום אחד בטרם הטיסה (יום קלנדרי, לא 24 שעות מקור).

דרישת כניסה ראשונה: חיסון קורונה

הדרישה האמריקאית קובעת כי כל אדם מעל גיל 18 שמעוניין להיכנס לארה"ב (או לבצע קונקשן) שאיננו אזרח או תושב אמריקאי, חייב להיות מחוסן בלפחות 2 מנות חיסון, כאשר עברו למעלה מ-14 יום מאז ביצוע החיסון האחרון שלו. ילדים עד גיל 18 פטורים מחובת החיסון.

את סטטוס החיסון הנוסעים ידרשו לאמת באמצעות תעודת חיסון רשמית אותה ניתן להוציא באתר משרד הבריאותרק מי שמוגדר מחוסן מלא יוכל להיכנס לארה"ב, מחלימים אינם נחשבים מחוסנים בארה"ב למעט מחלימים אשר קיבלו לפחות 2 מנות חיסון.

* אזרחים או תושבים אמריקאים יכולים לטוס לארה"ב גם במידה והם לא מחוסנים.

דרישת כניסה שניה: בדיקת קורונה שלילית

דרישה שכבר היום קיימת, היא החובה להצטייד בבדיקת קורונה שלילית. המעוניינים להיכנס לארה"ב (או לבצע קונקשן) צריכים להציג בדיקת קורונה שלילית (PCR או אנטיגן) שבוצעה עד יום קלנדרי בטרם הטיסה לארה"ב, כאשר חובת הצגת הבדיקה תקפה לכל אדם מעל גיל שנתיים. במידה וקטין מתחת לגיל 18 אשר אינו מחוסן, אינו טס בליווי מבוגר מחוסן, עליו להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שנעשה ביום שלפני הטיסה בדומה למבוגר רגיל.

סייג לכך הם מחלימים טריים עם אישור מחלים שקיבלו תוצאה חיובית לקורונה עד 90 יום בטרם הטיסה לארה"ב.

מחפשים לעשות בדיקת קורונה בארץ לפני טיסה? קראו את המדריך המלא לבדיקות קורונה זולות.

דרישת כניסה שלישית: טופס הצהרת בריאות

כלל הנוסעים נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע בטרם הטיסה שלהם לארה"ב אותו ניתן למלא באופן מקוון ולהדפיס בקישור הבא, כאשר חלק מחברות התעופה מציעות לנוסעים שלהן אפשרות למילוי טופס מקוון ישירות דרכן.

תקציר המדיניות החדשה

אם אתם לא אמריקאים או תושבי קבע בארה"ב אלו ההנחיות:

  • הכניסה למחוסנים 2 מנות ומעלה (ילדים מתחת ל18 פטורים מחובה זו)
  • מחלימים ללא חיסון, או מחלימים עם חיסון אחד, לא יכולים להיכנס לארה"ב
  • על מחוסנים להצטייד בבדיקת קורונה שלילית שנעשתה יום לפני הטיסה
  • על קטינים שאינם מחוסנים, להצטייד בבדיקת קורונה שלילית מהיום שלפני הטיסה (פטור לילדים מתחת לגיל 2)
  • מחלימים טריים (מ90 הימים האחרונים) פטורים מהצגת בדיקה שלילית לפני הטיסה
  • יש למלא טופס בהצרת בריאות בטרם הטיסה
תרשים הנחיות ארה"ב החדשות (מקור CDC)
תרשים הנחיות ארה"ב החדשות (מקור CDC)

סיכום דרישות כניסה לארה"ב

בעוד שהמדיניות החדשה של ארה"ב מתירה רק למחוסנים להיכנס למדינה, שינוי נוסף ומשמעותי לא פחות הוא הסרת חסמי הטיסה דרך מדינות אירופה לארה"ב. עם הורדת החסם הזה, אנו צפויים לראות תחרות גוברת בין חברות התעופה על טיסות לארה"ב מישראל, מה שצפוי להוזלת מחירי הטיסות עוד יותר.

[מקור 1] [מקור 2] [מקור 3] [מקור 4 – עדכון בדיקת יום לפני]

טיסות ישירות זולות לניו יורק:

לעוד טיסות זולות לניו יורק

 

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה