צילום: רועי אקרמן

ריינאייר (Ryanair), חברת האולטרה-לואו קוסט האירית, ביטלה השבוע מאות טיסות מנתב״ג שתוכננו לחודש אוגוסט 2020 לכל יעדיה מלבד טיסות נבחרות לפאפוס. מכיוון שעדיין לא ידוע מתי תתיר ישראל כניסת תיירים, ובינתיים ישנה גם חובת בידוד ל-14 ימים לישראלים השבים מחו"ל, ביטול הטיסות הוא צעד מתבקש אך חריג מאחר ורק בחודש יולי טיסות ריינאייר חזרה לטוס לישראל.

טיסה מבוטלת בריינאייר
טיסת ריינאייר מבוטלת, מתוך אתר החברה

לקוחות החברה צפויים לקבל אימייל אודות הביטול עם אפשרות לקבל החזר כספי מלא או לשנות את הטיסה למועד אחר ללא עלות נוספת. אם לא קיבלתם מייל כזה – מומלץ להיכנס לעמוד ניהול ההזמנה באתר ריינאייר ולהתעדכן במצב הטיסה.

החזר כספי בריינאייר

טופס החזר כספי ריינאייר
טופס בקשה להחזר כספי מחברת ריינאייר, מתוך אתר החברה

אם טיסתכם בוטלה ביוזמת חברת התעופה הרי שמגיע לכם החזר כספי מלא מריינאייר. לקוחות שרכשו את הכרטיס באתר של ריינאייר יכולים לבקש לקבל החזר כספי בשווי ההזמנה באמצעות הטופס הייעודי להחזר כספי המצוי באתר. ההחזר יגיע ישירות לכרטיס האשראי דרכו רכשתם את הכרטיס. לאור ביטולי הטיסות הרבים בעת הזאת והעומס על מוקדי השירות אנו ממליצים למלא את הטופס ולהמתין בסבלנות להחזר. זה בהחלט יכול לקחת זמן אך מנסיוננו ריינאייר אכן מחזירה כספים במקרים אלו.

שינוי מועד ו\או יעד הטיסה בריינאייר

חברת ריינאייר ידועה לשמצה בגובה דמי השינוי שהיא גובה עבור החלפת טיסות, אך במידה וטיסתכם בוטלה ביוזמתה תוכלו לשנות את הכרטיס ללא תוספת תשלום ובתנאי שתאריך הטיסה החדשה הוא במסגרת 90 ימים מתאריך הטיסה המקורית. ניתן גם להחליף את שדה המוצא ו\או שדה היעד ללא תוספת תשלום באותה הזדמנות (לדוגמה: אם בוטלה טיסתכם מת״א לברלין תוכלו להחליפה בטיסה מת״א לרומא).

שינוי טיסה בריינאייר
החלפת טיסה בחינם, מתוך אתר החברה

מה קורה אם רכשתם את הטיסה דרך סוכנות נסיעות?

רק לאחר שוידאתם שהטיסה אכן בוטלה באתר ריינאייר, פנו לסוכנות הנסיעות הישראלית או בינלאומית ממנה רכשתם ודרשו לקבל החזר כספי מלא עבור הכרטיס. לידיעתכם חלק מהסוכנים יגבו דמי טיפול על פי תנאי העסקה.

 

רוצים לחסוך כסף בטיסה הבאה שלכם עם ריינאייר? קראו את 5 הטיפים הבאים

 

הטיסות הזולות ביותר ליעדי ריינאייר:

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה