ההסכם בין ישראל ואיחוד האמירויות סולל את הדרך לפתיחת קווי תעופה ישירים בין המדינות. יש הטוענים שזו לא רק אפשרות אלא תנאי להסכם. המשמעות היא שחברות תעופה ישראליות יוכלו לטוס לדובאי ולאבו-דאבי, ובו בזמן חברות התעופה הנוצצות והפופולריות של האמירויות – איתיחאד ואמירטס – יוכלו לטוס לת״א, וכן – גם עם מטוס הסופר ג'מבו Airbus A380!

אלו חדשות מרגשות לחובבי תעופה משתי סיבות עיקריות: (1) אם חברת איתיחאד ואמירטס יחליטו לטוס לת״א הן בהכרח יעצימו את התחרות בשוק המקומי, ובפרט לטיסות מזרחה, מה שכנראה יוביל לירידה במחירי הכרטיסים. החברות מפעילות קווים לעשרות יעדים באסיה ובאוסטרליה, עם קונקשנים נוחים בשדות מודרניים, והן בהחלט יהוו חלופה טובה לכל המתחרות הקיימות (על הכוונת טורקיש איירליינס, רויאל ג'ורדאיניאן, קתאי ואל על). (2) איתיחאד ואמירטס הן חברות מובילות המציעות מוצרים מצוינים בכל מחלקות השירות. אמירטס, הגדולה מבין השתיים, מפעילה רק מטוסים רחבי-גוף. כלומר, יש תמורה גבוהה לכסף.

קצת על איחוד האמירויות (UAE)

שמה הרשמי, בתרגום לעברית, הוא ״האמירויות הערביות המאוחדות״ (ובקיצור UAE). המדינה, השוכנת במפרץ הפרסי בין עומאן לערב-הסעודית, כוללת שבע אמירויות כשהבולטות מביניהן הן דובאי (העיר הגדולה ביותר) ואבו-דאבי (עיר הבירה והשניה בגודלה במדינה אחרי דובאי). באיחוד האמירויות כ-10 מיליון תושבים, אך רק כ-15% מהם אזרחים והשאר עובדים זרים.

המדינה משקיעה הון עתק בקידום התיירות ואפשר למצוא במדינה נוכחות מרשימה של מותגים בינ״ל מהמובילים בעולם עם דגש על מלונות יוקרה (במחירים שפויים למדי ביחס לתמורה). בין השאר דובאי היא ביתו של המגדל הגבוה בעולם – בורג׳ ח׳ליפה – המארח גם מלון יוקרתי מאוד.

טיסות לאיחוד האמירויות - העיר דובאי
דובאי והבורג׳ ח׳ליפה

חברת התעופה איתיחאד (Etihad)

איתיחאד, שבסיסה בשדה התעופה של אבו-דאבי (AUH), מפעילה צי של 101 מטוסים כשרובם רחבי-גוף לרבות מטוסי A380 (בינתיים מקורקעים). מחלקות התיירים והעסקים של החברה נחשבות מצוינות, ובפרט במטוסי ה-787, והמחלקה הראשונה במטוסי ה-A380 מתחרה בצדק על תואר ׳הטובה בעולם׳. לאיתיחאד יש כיסים עמוקים והיא נוטה להשקיע בהגזמה באיכות המוצרים והשירותים שלה. הנה לכם מספר תמונות:

טיסות באיתיחאד - מחלקת תיירים
מחלקת תיירים באיתיחאד
טיסות באיתיחאד - מחלקת תיירים
מחלקת תיירים באיתיחאד
טיסות באיתיחאד - מחלקת עסקים באיתיחאד
מחלקת עסקים באיתיחאד
מחלקה ראשונה באיתיחאד
מחלקה ראשונה באיתיחאד

חברת התעופה אמירטס (Emirates)

אמירטס, שבסיסה בשדה התעופה של דובאי (DXB), מפעילה צי של 268 מטוסים שכולם מדגמי A380 ו-777. כלומר, גם בקוים הקצרים ביותר משרתים מטוסים גדולים ומתקדמים עם מוצרים טובים – ונזכיר שטיסה ישירה מת״א לדובאי תארוך כ-3 שעות בלבד (כ-2,000 קילומטר). אמירטס, בניגוד למתחרותיה הישירות קטאר איירוויס ואתיהאד, נחשבת לחברת תעופה מאופקת יחסית, מנוהלת היטב ורווחית מאוד. יחד עם זאת, בשל גודלה, היא מסוגלת להציע תעריפים נמוכים תוך שמירה על איכות גבוהה. מחלקת העסקים לוקה בחסר, אומנם, אך המחלקה הראשונה החדשה במטוסי ה-A380 ידועה כאחת הטובות בעולם כיום. הנה לכם מספר תמונות:

טיסות אמריטס - מחלקת תיירים באמריטס
מחלקת תיירים באמריטס
מחלקת העסקים של אמירטס
מחלקת העסקים של אמירטס
טיסות באמריטס - מקלחת במחלקה הראשונה באמירטס
מקלחת במחלקה הראשונה באמירטס
טיסות אמריטס - מחלקה ראשונה במטוס אמירטס
מחלקה ראשונה במטוס אמירטס

חברות לואוקוסט באיחוד האמירויות

לצד איתיחאד ואמירטס פועלות במדינה שתי חברות לואוקוסט: אייר-ארביה ופליידובאי והחל מאוקטובר גם וויז אייר!

הראשונה, שבסיסה בשדה התעופה של שארג׳ה (SHJ), מחזיקה בצי של כ-40 מטוסים ומפעילה קוים לעשרות יעדים לרבות יעדים באירופה. לא מן הנמנע שגם היא תבחר לטוס לת״א, בהינתן מרחק הטיסה והפוטנציאל להעברת נוסעים בטיסות המשך ליעדיה הרבים בהודו ובאסיה בכלל. השניה, שבסיסה כמובן בשדה התעופה של דובאי (DXB), מחזיקה בצי של כ-50 מטוסים ופועלת בצמוד לאמירטס אם כי אינה בבעלותה (ושתיהן בבעלות ממשלת דובאי). ייתכן שגם פליידובאי תרצה לטוס לת״א, אם כי זה בסבירות נמוכה במידה ואמירטס תבחר לפעול בקו. חברת וויז אייר תפתח בעוד כחודש בסיס פעילות באבו דאבי עם שאיפה לחבר בין ערי מזרח אירופה למזרח התיכון והלאה לאפריקה ואסיה. יתכן מאד שגם היא תפעל להפעיל קו לתל אביב במחירי הלואו קוסט הנמוכים שאנו אוהבים.

חיפוש טיסות בוואטסאפ

נחתו לאחרונה