צילום: ארכיון

התחרות על כרטיסי האשראי בעולם התעופה מעלה הילוך

חברת מקס (לשעבר לאומי קארד) השיקה את SKYMAX – כרטיס אשראי שמאפשר לצבור נקודות ולטוס עם כל חברות התעופה, באמצעות מנוע ההזמנות של סמארטאייר. למעשה, עד עכשיו חברות התעופה התחרו על הצרכנים, לרבות אלעל עם פלייקארד, כאל עם הכרטיס של לופטהנזה וישראכרט עם הכרטיס של טורקיש אירליינס. "השמיים הפתוחים לא חלחלו לחברות האשראי אשר עדיין מציעות מענה חלקי וכובל. היום אנחנו משנים מהיסוד את כללי המשחק עם כרטיס אשראי חדש שמאפשר לצרכן חופש בחירה אמיתי ברכישת טיסות״, אמר רון פאינרו, מנכ"ל MAX.

הכרטיס החדש של MAX, הינו כרטיס ויזה והוא יציע צבירה של שקל אחד למימוש על כל 160 שקלים. עסקאות מול מוסדות ורשויות ממשלתיים יחושבו לפי יחס המרה של שקל לכל רכישה ב-320 שקלים, כנהוג בשוק. עוד לכרטיס דמי שימוש חודשיים של 20 שקלים, כמעט חצי מהמתחרה, פליי קארד. לרגל תקופת ההשקה, המצטרפים הראשונים יהנו מפטור דמי שימוש למשך שישה חודשים. עוד MAX תציע מתנת הצטרפות של 100 נקודות, כלומר 300 שקלים, אך תצטרכו לבזבז 16,000 שקלים עד שתוכלו להשתמש בהן, כשאין פרק זמן מוגדר לחיוב.

צילום: ארכיון

הזמנת הכרטיסים נעשית ללא הגבלת חברת התעופה

בשונה מהכרטיסים האחרים, עם הכרטיס של MAX לא תהיו מוגבלים לשימוש בחברת תעופה אחת. Max שיתפה פעולה עם פלטפורמת הזמנת מוצרי התיירות הישראלית Smartair מקבוצת תלמה נסיעות ותיירות. בקישור הבא תוכלו להיכנס למנוע החיפוש. לאחרי הליך התחברות, תוכלו לבחור טיסה או חבילת נופש ולבצע את ההזמנה.

המרוויחים העיקרים: הצרכנים

מי שמרוויח מהמהלך החדש של מקס, אלו הצרכנים. בשונה מכרטיסים אחרים כמו הפלייקארד, הכרטיס של לופטהנזה או של טורקיש אירליינס, עם הכרטיס של מקס תוכלו לרכוש טיסות בכל חברות התעופה, כשעל כל רכישה של 160 שקלים תקבלו נקודה אחת ששוויה שקל. עוד ניתן לשלם על כרטיס הטיסה באופן חלקי, כך שאם אין ברשותכם מספיק נקודות לטיסה, תוכלו לשלם חלק ממנה באמצעות הנקודות שצברתם. הכרטיס מומלץ למי שטס במספר חברות תעופה, ובמיוחד מי שמרבה לטוס בחברות לואו קוסט שלרובן אין מועדונים.

כך לדוגמה, הזמנת כרטיס לייט באלעל, עם הכרטיס של Max, תהיה משתלמת יותר מהכרטיס פלייקארד של אלעל. מנגד, אם תרצו להתפנק ולהזמין כרטיסים יקרים יותר, בדגש על מחלקות עסקים, הפלייקארד של אלעל אטרקטיבי יותר. עוד יתרון חשוב שיש לכרטיס, זו האפשרות לצבור נקודות מכרטיס הטיסה. כך לדוגמה, אם תזמינו כרטיס בונוס בלופטהנזה, טורקיש אירליינס או אלעל, לא תקבלו נקודות ששוות כסף. עם הכרטיס של מקס, התשלום הינו כביכול תשלום מלא לחברת התעופה, והכרטיס במזומן, משמע שתקבלו נקודות שיעזרו לכם לנוסע המתמיד, הן למעמד או הן לרכישת כבודה נוספת או הושבה.

דברים שחובה לדעת לגבי הכרטיס החדש

שווי הנקודות: על כל 160 שקלים, תקבלו נקודה אחת ששוויה שקל. תוכלו לשלם גם על חלק מכרטיס הטיסה, לרבות מיסי נמל ועוד.
מתנת ההצטרפות: לקוחות חדשים יהנו מ-100 נקודות (100 שקלים), אך ההטבה תהיה זמינה רק אחרי גיהוץ של 16,000 שקלים (ללא הגבלת זמן). תוקפן של הנקודות הינן שלוש שנים.
עמלת המרת מט״ח: על אף שמדובר בכרטיס אשראי שאיתו תוכלו להרוויח נקודות למימוש בטיסות, לרבות בחו״ל, עמלת ההמרה סטנדרטית ועומדת על 3 אחוזים.דמי שימוש: 20 שקלים בחודש, והמצטרפים החדשים יהנו מחצי שנה חינם.

נחתו לאחרונה